شستشوی قطعات صنعتی (بررسی انواع روش‌ها و معرفی بهترین روش)

۶ مرداد ۱۳۹۹

در هر کارخانه یا کارگاه صنعتی، نیاز به شستشوی قطعات، تولیدات و دستگاه‌ها نیازی دائمی و ضروری است. هر قطعه‌ای برای عملکرد درست باید تمیزکاری شود و هر محصولی در انتهای تولید باید از آلودگی‌های احتمالی پاکسازی گردد.

در این مقاله ما انواع مختلفی از روش‌های شستشوی قطعات صنعتی را مرور می‌کنیم.


شستشوی قطعات صنعتی

اهمیت شستشوی صنعتی

قطعات صنعتی به صورت دائم در معرض آلودگی‌هایی مثل گرد و خاک، روغن‌ها، مواد تولیدی و … قرار دارند. این آلاینده‌ها در بلند مدت باعث فرسودگی و اصطکاک می‌شود. به همین دلیل، همیشه باید مرحله‌ای از کارهای روتین به شستشو و تمیزکاری اختصاص داده شود.

این فرایند می‌تواند ساده یا بسیار پیچیده باشد.

معمولاً شستشوی قطعات صنعتی به صورت دستی و توسط کارکنان آموزش دیده انجام می‌شود. این کار هم زمان‌بر و پر هزینه است. راهکار جایگزین استفاده از دستگاه‌های مخصوص شستشو است. شستشو با این دستگاه‌ها مزیت‌هایی دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم.


شستشوی قطعات صنعتی

انواع روش‌های شستشوی قطعات صنعتی

روش‌های مختلفی برای تمیزکاری قطعات صنعتی وجود دارد. در ادامه چند روش متداول را معرفی می‌کنیم.

شستشوی قطعات صنعتی به روش حرارتی

روش حرارتی یعنی استفاده از گرما برای از بین بردن گریس، روغن، رنگ و سایر ترکیبات آلی از سطوح است. این گرما می تواند به روش‌های مختلف ایجاد شود. با استفاده از آب گرم یا بخار داغ.

شستشوی قطعات صنعتی با دستگاه تمیز‌کننده بخار

در این روش از یک حلال و بخار برای از بین بردن چربی‌ها و ترکیبات آلی استفاده می‌شود.

این روش‌ برای تمیز کردن انواع آلودگی‌ها مثل موارد زیر کاربرد دارد:

  • حذف چربی‌ها و گریس
  • تمیز کردن و چربی زدایی موتورها
  • ضدعفونی فیلترها و پنجره تهویه هوا
  • تمیزکردن تخته‌های الکتریکی با بخار خشک
  • چربی گیری و جلا دادن بدنه و قسمت‌های مکانیکی دستگاه‌ها

دمای بخار تولید شده توسط تمیزکننده‌های بخار صنعتی تا حدود ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. که این دما برای حل شدن و ذوب شدن ذرات گرد و غبار و خاکستر از قطعات صنعتی مناسب است.

در شستشوی قطعات صنعتی به این روش، تراکم بالای بخار باعث سرعت بخشیدن به روند تمیز کردن و شستشو و در نتیجه افزایش بهره‌وری می‌شود. این روش برای مواردی که ساخت قطعات و تمیزی آنها هم‌زمان انجام می‌گیرد گزینه مناسبی است.

شستشوی قطعات صنعتی با واترجت صنعتی

در این روش، شستشوی قطعات صنعتی بر اثر اسپری آب داغ یا محلول پاک‌کننده با فشار بالا، انجام می‌شود. در واقع ضربه هیدرولیکی پاشش محلول قطعات را تمیز می‌کند. ماده شوینده‌ واترجت‌های صنعتی عموماً قلیایی است.

معمولاً غلظت کم مواد شیمیایی امکان شستشوی آسان‌تر را فراهم می‌کند؛ مراحل چرخه شستشو را به حداقل می‌رساند و سبب صرفه‌جویی در مصرف آب، وقت و انرژی می‌شود.

شکل و ترتیب نازل‌ها و نیروی پاشش، تأثیر عمده‌ای در تمیز کردن به این روش دارد. هرچه فشار بیشتر باشد شستشو بهتر انجام می‌گیرد ولی برای این‌که فشار صدمه‌ای به قطعات نزند، از سیستم چرخشی استفاده می‌کنند که تمام بخش‌های یک قطعه کاملا تمیز شود.

شستشوی قطعات صنعتی با دستگاه قطعه شویی

دستگاه‌های قطعه شوی با روش‌های مختلف و بسیار دقیق و حرفه‌ایی قطعات صنعتی را تمیز می‌کنند. این روش بسیار اقتصادی و کاربردی است. تسمه، بلبرینگ، مهره‌های کربنی، کلاچ، قطعات در مانند دستگیره، لاستیک دور در و همچنین مهره‌ها و پیچ‌ها می‌تواند با استفاده از این دستگاه‌ها شسته شود.


شستشوی قطعات صنعتی

قطعه شویی به روش غوطه‌وری

روش غوطه‌وری از ساده‌ترین و موثرترین روش‌های شستشوی قطعات صنعتی است. در این روش قطعه به طور مستقیم درون مایع تمیز‌کننده غوطه‌ور می شود. برای پاک شدن قطعات از هر نوع آلاینده‌ای، نیاز به زمان کافی است تا آن آلودگی در محلول پاک‌کننده، حل شود. معمولا برای قطعات صنعتی از شوینده‌هایی استفاده می‌شود که قابلیت حل کردن روغن را دارند.

قطعه شویی به روش بستر سیال

در این روش هوا از طریق یک سطح متخلخل به قطعات دمیده می‌شود تا ذرات آلاینده روی آنها جدا شوند و به حالت تعلیق درآیند.


شستشوی قطعات صنعتی

قطعه شویی با شستشو دهنده‌های هلیسی

این روش قطعه شوی ترکیبی از روش غوطه‌وری و پاششی است. قطعات ابتدا وارد حمام‌های حاوی محلول تمیز‌کننده می‌شوند و سپس به بخشی منتقل می‌شوند که همین محلول با فشار به آنها پاشیده می‌شود. این روش بیشتر برای پاک کردن روغن‌های سنگین از روی قطعات صنعتی به کار می‌روند.

قطعه شویی با تمیز‌کننده لرزشی

به طور معمول این سیستم‌ها برای فرآیندهای قبل از شستشوی قطعات یا بعد از آبکاری و شستشو به کار می‌رود. در این سیستم، انرژی مکانیکی به نقاله یا سطحی وارد می‌شود و آن را وادار به لرزش می‌کند. آلودگی قطعات صنعتی که روی آن نقاله قرار دارند بر اثر این لرزش‌ها از آنها جدا می‌شوند.

شستشوی قطعات صنعتی با التراسونیک (Ultrasonic cleaning)

یکی از روش‌های غوطه‌وری استفاده از التراسونیک است اما در این روش نیازی به حلال‌های قوی، اسیدی یا الکلی نیست. التراسونیک از امواج فراصوت برای پاکسازی استفاده می‌کند و به همین دلیل در بعضی موارد آب خالص هم برای غوطه‌وری کافی است.

امواج فراصوت میلیون‌ها حباب میکروسکوپی در محلول ایجاد می‌کند. این حباب‌ها در اثر پدیده‌ای به اسم کاویتاسیون ایجاد شده‌اند و در برخورد با سطوح متلاشی یا منفجر می‌شوند. این انفجارها آنقدر ریز هستند که اصلاً قابل مشاهده نیستند. این انفجارهای میکروسکوپی باعث آلودگی‌زدایی و جدا شدن هرچیزی که به سطوح چسبیده است می‌شود.

حتی سخت‌ترین آلاینده‌ها مثل گریس، کربن و رسوبات به راحتی با التراسونیک جدا می‌شوند. به همین دلیل التراسونیک یک روش کارآمد و پیشرفته برای پاکسازی و تمیزکاری در صنعت است.


شستشوی قطعات صنعتی

سخن پایانی

صنایع سنگین متناسب با نوع فعالیت خود، آلودگی‌های مختلف و سرسختی تولید می‌کنند. حذف چنین آلودگی‌هایی جز با استفاده از ابزارها و تجهیزات سنگین صنعتی و خاص امکان‌پذیر نیست.

امروزه شستشوی قطعات صنعتی جزیی از فرایند روزانه است و در صورتی که به شکل اصولی انجام نگیرد سبب اختلال در خطوط تولید می‌شود. از طرفی به حداقل رساندن زمان شستشوی قطعات هم به معنای افزایش ظرفیت تولید و بهره‌وری است.

با توجه به این نیازها، شرکت منیب خدمات مرتبط را به شرکت‌های صنعتی ارائه می‌دهد. منیب با گرفتن نمایندگی انحصاری بهترین شرکت های اروپایی تولیدکننده واترجت صنعتی، مکنده صنعتی، شستشو دهنده های التراسونیک و نیروهای فنی آموزش دیده در اروپا آمادگی کامل برای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به صنعتگران را دارد.

 

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: