اهمیت شستشوی مخزن در صنایع و راهکار بهینه برای انجام آن

۱۲ آبان ۱۳۹۷

تانکرها و مخازن بخش جدانشدنی بسیاری از صنایع همانند نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع مرتبط با رنگ، صنعت ساخت و ساز و صنایع مرتبط با آب و فاضلاب، صنایع غذایی مثل کارخانه‌های روغن نباتی، لبنی و … می‌باشند. بی‌توجهی و کوتاهی در نگهداری و سرویس مناسب مخزن‌ها افت کیفیت محصول نهایی، آسیب‌دیدگی مخزن و افزایش هزینه‌های نگهداری را به همراه داشته و موجب تحمیل خسارات مالی قابل توجه به یک مجموعه می‌گردد. بنابراین شستشوی مخزن یا تانکر به شکل اصولی و صحیح به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی حیاتی است.


اهمیت شستشوی مخزن به شکل منظم

سرمایه‌گذاری برای انجام عملیات شستشوی تانکر یا مخزن بر اساس یک برنامه زمانی منظم و دقیق دارای مزایای متعدد می‌باشد که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:

افزایش طول عمر مخزن

در بسیاری از صنایع، رسوبات تشکیل شده و پسماند باقیمانده در مخازن و تانکرها حاوی مواد خورنده و فرسایش دهنده ‌می‌باشد. انباشت این رسوبات در طولانی مدت موجب خوردگی و زنگ زدگی جداره و کف تانکر شده و با ایجاد حفره و درز و شکاف در آن و کاهش مقاومت مخزن، طول عمر مفید آن را کاهش می‌دهد. از سوی دیگر وجود لایه‌های ضخیم آلودگی و رسوب درون مخزن موجب پنهان شدن عیوب ساختاری آن شده و امکان بازبینی دقیق و تشخیص به موقع را از بین می‌برد. بنابراین شستشوی تانکر به شکل منظم می‌تواند به افزایش طول عمر آن کمک کند.

 

 

حفظ سرعت تولید در حالت بهینه

یکی از مهمترین تبعات انباشت رسوبات در مخازن صنعتی گرفتگی مسیرهای تخلیه ‌است. وجود گرفتگی در خروجی‌ها موجب کاهش سرعت خروج مواد از مخزن گردیده و متعاقبا سرعت تولید را کاهش می‌دهد. در شرایط بحرانی انسداد مسیر تخلیه موجب توقف خط تولید شده و خسارات مالی قابل توجه به همراه دارد. با شستشوی منظم و باکیفیت مخزن می‌توان از بروز این مشکل جلوگیری نمود.

 

 

 کاهش زمان توقف کار برای تعمیرات

به احتمال زیاد سرویس و تعمیر یک مخزن در حال کار که دچار آسیب دیدگی و نقص مکانیکی شده است به سادگی امکان‌پذیر نمی‌باشد و بسته به نوع مشکل پیش آمده لازم است مخزن، تخلیه و شستشه شده و حتی پیش از سرویس کاملا خشک شود. هر چه میزان آلودگی انباشته شده در یک مخزن بیشتر باشد، شستشوی آن دشوارتر و زمان‌برتر خواهد بود. این مسأله به معنای زمان توقف کار طولانی‌تر و به تبع آن ضرر مالی بیشتر است. شستشوی تانکر در فواصل زمانی منظم میزان انباشت آلودگی در آن را به حداقل کاهش می‌دهد و انجام عملیات سرویس و تعمیر را در صورت بروز مشکل در حداقل زمان ممکن امکان پذیر می‌نماید.

 

حفظ کیفیت محصول نهایی

مخازن و تانکرهای صنعتی بخشی از خط تولید در بسیاری از صنایع می‌باشند. وجود رسوبات و پسماند ضخیم و قدیمی می‌تواند بر ترکیب محتویات داخل مخازن تاثیر گذاشته و آن را تغییر دهد. این تغییر ترکیب ناخواسته بر کیفیت محصول نهایی تاثیر گذار خواهد بود. همچنین عدم شستشوی مخزن در برخی صنایع همچون صنایع غذایی، احتمال رشد و تکثیر باکتری‌ها، قارچ‌ها و میکروب‌ها را افزایش می‌دهد و ممکن است موجب آلوده شدن محصول نهایی به عوامل بیماری‌زا گردد. بنابراین شستشوی مخازن به صورت دوره‌ای و کامل طبق استانداردهای بهداشتی صنایع غذایی یک الزام است. اگر این نظافت دوره‌ای با کیفیت و سرعت بالا انجام شود زمان توقف کار تجهیزات کوتاه تر شده و درآمد افزایش می‌یابد.

 

 

چالش‌ها و خطرات شستشوی تانکر

هدف اصلی طراحی و بکارگیری یک مخزن، جداسازی محتویات آن از فضای بیرونی است که می‌تواند دسترسی به فضای داخلی مخزن را بسیار دشوار نماید. خطرات و چالش‌های مرتبط با شستشوی مخزن بسته به نوع آن متفاوت است. بعنوان مثال شستشوی مخزن زیرزمینی سوخت نیازمند استفاده از تجهیزات تنفسی ویژه، سنسورهای تشخیص گاز و پمپ‌های شناور برای حذف ضایعات و همچنین فن و چراغ می‌باشد. ریسک انجام این عملیات به ساختار مخزن نیز بستگی دارد. شستشوی هر نوع مخزن اگر نیازمند ورود فیزیکی انسان به داخل آن باشد، همراه با خطر است. همچنین چنین عملیاتی با توجه به ابعاد مخازن صنعتی بسیار پرهزینه و زمان بر می‌باشد. در این شرایط، تامین کامل امنیت و سلامت اپراتورها منوط به داربست گذاری است که خود منجر به زمان توقف کار طولانی‌تر و هزینه بالاتر می‌شود.
خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ابداع روش‌های نوین همچون استفاده از دستگاه‌های واترجت صنعتی و نازل‌های مخصوص تانکر شوی بسیاری از چالش‌ها و خطرات مرتبط با شستشوی مخازن برطرف شده است.

 

استفاده از واترجت صنعتی در شستشوی مخازن

در این روش از نیروی قابل توجه جریان آب خارج شده از واترجت صنعتی استفاده می‌شود. فشار آب لازم برای کندن رسوبات نرم در حدود 500 تا 1000 بار و برای رسوبات سخت در حدود 1000 تا 3000 بار است. پاشش آب تحت این فشار توسط یک نازل مناسب همانند نازل دوار یا چرخشی کیفیت نظافتی بسیار مطلوبی ایجاد می‌نماید. همچنین با توجه به ناحیه وسیع پوشش دهی این نوع نازل‌ها، سرعت انجام عملیات به میزان قابل توجه افزایش می‌یابد.

هنگام استفاده از واترجت صنعتی برای شستشوی مخازن کوچک و دارای محدودیت دسترسی می‌توان از یک نازل سه بعدی تانکرشوی استفاده کرد. این نازل در حقیقت به جای انسان به داخل مخزن فرستاده شده و مشکلات ایمنی مرتبط را برطرف می‌نماید. مزیت دیگر این نازل‌ها، چرخش آنها است. در مدل پیشرفته‌ای از نازل‌های تانکر شوی بسته به شرایط کاری می‌توان تعداد خروجی‌های جریان آب را افزایش داد. در این نوع نازل علاوه بر چرخش خروجی‌های آب، نازل خود دارای یک حرکت کروی است و به این ترتیب امکان شستشوی تمامی زوایای داخلی با سرعت قابل قبول فراهم می‌شود. (شکل1)

 

 

شکل 2 نازل پیشرفته دیگری را نشان می‌دهد که در آن دو خروجی آب تحت زاویه 90 درجه نسبت بهم می‌چرخند و به این ترتیب کل جداره داخلی مخزن تحت پاشش آب قرار می‌گیرد.

 

اصلی‌ترین مزایای شستشوی مخزن با واترجت صنعتی

توضیحات ارائه شده مشخص می‌نماید که استفاده از واترجت صنعتی یکی از کارآمدترین و بهترین راهکارها برای شستشوی مخزن است. این روش با سه مزیت اصلی نسبت به سایر روش‌های متداول متمایز می‌گردد:

مقرون به صرفه از لحاظ هزینه و زمان

برخلاف سایر روش‌های زمان بر و نیازمند تعداد بالای نیروی انسانی، این روش به دلیل بهره‌گیری از جریان پرفشار آب و تجهیزات پیشرفته قادر است عملیات را به شکل موثر و در زمان کوتاه انجام دهد. بدین ترتیب زمان توقف کار و هزینه نیروی انسانی کاهش می‌یابد.

سازگاری با محیط زیست

در مقایسه با سایر روش‌های شستشوی تانکر همانند استفاده از مواد حلال و شیمایی، این روش تنها از آب بعنوان یک منبع پاک و طبیعی استفاده می‌نماید. بنابراین هیچ نوع ماده سمی وارد محیط نمی‌شود و عملیات دفع پسماند و ضایعات تسهیل می‌گردد.

ایمن

علمیات شستشوی مخزن با خطرات ایمنی مختلف از افتادن و سرخوردگی افراد هنگام کار گرفته تا قرارگیری آنها در معرض مواد خطرناک همراه است. استفاده از واترجت صنعتی از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کرده و شرایط ایمنی را از لحاظ کاری برای کارکنان فراهم می‌نماید.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: