کاربرد مکنده صنعتی در کارخانه سیمان

۲۱ شهریور ۱۳۹۵

فرآیند تولید سیمان غالبا همراه با ریزش حجم بالایی از گرد و غبار و سایر مواد در بخش های مختلف کارخانه و خطوط انتقال دهنده مواد می‌باشد. اگرچه استفاده در تکنولوژی مدرن در طراحی کارخانه و نوسازی ماشین آلات به کاهش ریزش مواد و گرد وغبار حاصله کمک می‌نماید اما حذف کامل آن، امکان پذیر نمی‌باشد و می توان به جرأت بیان نمود که کارخانه های تولید کننده سیمان یکی از آلاینده‌ترین صنایع می‌باشند. بهترین و موثرترین راه برای حفظ نظافت یک کارخانه سیمان، استفاده از خطوط انتقال دهنده کاملا ایزوله، سیستم‌های غبارگیر و البته یک دستگاه مکنده صنعتی قدرتمند می باشد.

 

اهمیت نظافت کارخانه سیمان

 

استفاده از مکنده صنعتی برای نظافت کارخانه سیمانمواد ریخته شده در فرآیند تولید سیمان شامل مواد اولیه، افزودنی ها، سوختهای فسیلی، خاکستر و خود سیمان می‌باشد. در یک کارخانه سیمان با اندازه متوسط میانگین ماده ریخته شده تقریبا 15 تن در روز می باشد. این حجم از ماده تلف شده ، بعلت تاثیر منفی بر روی میزان تولید و کاهش آن، کاهش بازده ماشین‌آلات و افزایش هزینه سرویس و نگهداری و همچنین افزایش خطر وقوع اتفاقات ناخواسته و انواع بیماری ها، هزینه ای قابل توجه به کارخانه تحمیل خواهد نمود. افزون بر هزینه قابل توجه، باید به انواع مشکلات زیست محیطی مرتبط با ریزش مواد و انتشار گرد و غبار و آلودگی در فضای کارخانه و پیرامون آن اشاره نمود. توجه جهانی به مسأله محیط زیست و تلاش برای حفظ آن منجر به تصویب استانداردهای سختگیرانه برای انواع صنایع از جمله تولیدکنندگان سیمان گشته است که کارخانه ها به لحاظ قانونی ملزم به رعایت آنها می‌باشند به طوریکه نظافت محیط کار و حفظ بهداشت و تمیزی آن واقعیتی غیرقابل اجتناب در هر مرحله از فرآیند تولید و توزیع می باشد. مهم‌ترین دلایل نظافت یک کارخانه سیمان عبارتند از:

 

– بازیافت مواد به منظور کاهش هزینه ها و افزایش میزان سودآوری
– حذف تاثیر منفی وجود گرد و غبار و آلودگی بر خطوط و تجهیزات تولید و حفظ عملکرد بهینه آنها در طولانی مدت و به تبع آ ن کاهش هزینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات و افزایش طول عمر مفید آنها
– کاهش زمان خرابی و از کارافتادگی دستگاه ها
– فراهم نمودن سطح بالاتری از بهداشت و ایمنی برای کارکنان با کاهش احتمال وقوع حوادث ناخواسته و خطر ابتلا به بیماری‌های مرتبط با گرد و غبار همانند بیماری های ریوی، چشمی و انواع آلرژی ها
– افزایش کیفیت محصول نهایی

 

مزایای استفاده از مکنده صنعتی برای نظافت کارخانه سیمان

 

استفاده از جاروبرقی صنعتی موثرترین و کارآمدترین روش جمع آوری مواد و آلودگی در کارخانه سیمان و تأمین نظافت و پاگیزگی آن می‌باشد. استفاده از دستگاه مکنده صنعتی و مکنده مرکزی در کارخانه سیمان دارای مزایای متعددی می باشد که برخی از آنها عبارتند از:

 

کاهش زمان نظافت

مکنده صنعتی با قابلیت مکش حجم بالای مواد در مدت زمان کوتاهسرعت انجام عملیات نظافت توسط دستگاه مکنده صنعتی در یک کارخانه سیمان در مقایسه با روش های سنتی نظافت همانند روش جارو کردن دستی،چهار برابر بیشتر می باشد.

 

کاهش نیروی کار

استفاده از مکنده صنعتی با افزایش سرعت و بازده عملیات، موجب کاهش قابل توجه نیروی کار مورد نیاز و در نتیجه هزینه های مرتبط با آن می گردد.

 

حذف گرد و غبار از محیط کار

افزایش طول عمر تجهیزات با حذف گرد و غبار از محیطروش های سنتی نظافت همانند جارو کردن موجب انتشار حجم بالایی از گرد و غبار در فضا می‌باشد. دستگاه مکنده صنعتی علاوه بر آلودگی، گرد و غبار حاصل از آن را نیز بطور همزمان از محیط حذف می‌نماید.

 

سهولت جابجایی و تخلیه مواد زائد

کلیه مواد مکش شده توسط مکنده صنعتی در یک مخزن جمع آوری می شوند. این مخزن غالبا به سهولت قابل جابجایی بوده و می توان آن را در مکان مناسب و از پیش تعیین شده تخلیه نمود.

 

امکان نظافت نواحی با سطح دسترسی کم

دستگاه های مکنده صنعتی غالبا با دامنه گسترده ای از تجهیزات جانبی متنوع همانند خرطومی های طویل، لوله های مکش با قابلیت تغییر طول، نازل های مختلف برای نظافت گوشه ها، زوایا یا سطوح واقع در ارتفاع و .. عرضه می شوند. استفاده از این لوازم جانبی امکان نظافت سریع و موثر نواحی با سطح دسترسی کم همانند نواحی زیر نوار نقاله، بالابر ها و … را فراهم می نماید.

 

انواع دستگاه مکنده صنعتی مورد استفاده در کارخانه سیمان

برای جمع آوری و مکش مواد و گرد و غبار در کارخانه سیمان معمولا از دو نوع دستگاه مکنده استفاده می شود که عبارتند از:

 

مکنده صنعتی ثابت

مکنده ثابت ضد انفجار در کارخانه سیماندر کارخانه های بزرگ و دارای سطوح کف متفاوت معمولا از دستگاه های مکنده ثابت استفاده می‌گردد. در این سیستم مکنده ثابت، دهانه های مکش در نزدیکی نقاط جمع آوری مواد قرار می‌گیرند. طراحی سیستم های مکنده ثابت غالبا به گونه ای است که نیاز به استفاده از نیروی انسانی برای انجام عملیات ، حداقل می باشد. مواد مکش شده توسط سیستم به مخزن منتقل می شوند. مخازن معمولا مجهز به سیستم تخلیه پیوسته می‌باشند. همچنین در بخش هایی از کارخانه سیمان با اتمسفر قابل انفجار می توان از واحدهای مکنده Atex یا ضد انفجار استفاده نمود.

 

مکنده کامیونی یا تریلر

کاربرد مکنده کامیونی در کارخانه سیماناین نوع از مکنده های صنعتی، قدرتمند و چند کاره بوده و دارای قابلیت مکش انواع مواد شامل سنگریزه‌ و مواد پسماند تا قطر 60 میلیمتر و کمتر می باشد. این نوع دستگاه‌های مکنده صنعتی مجهز به مخازن بزرگ می‌باشند که توسط نیروی جاذبه (پیستون های هیدرولیکی درب بخش عقبی دستگاه را باز کرده و مخزن را کج می کند) یا سیستم دمش یکپارچه با دستگاه تخلیه می شوند. در مدل های پیشرفته دیزلی مکنده های کامیونی، دستگاه مجهز به موتور کمکی مستقل بوده و مصرف سوخت دستگاه هنگام کارکرد به شکل قابل توجه کاهش می یابد.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: