کاربرد های واترجت فشار قوی

۲۶ اسفند ۱۳۹۷

دستگاه های واترجت، شوینده های فشار قوی هستند که برای کاربرد های بسیار متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها از آب پر فشار برای حذف آلودگی ها و لایه های نامطلوب بهره می برند. میزان فشار عملیاتی دستگاه و نازل مورد استفاده تعیین کننده نوع کاربرد آن واترجت صنعتی می باشد. معمولا واترجت های با فشار کاری پایین برای فرآیند های معمول نظافت و واترجت های با فشار آب بالا برای عملیات های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. واترجت ها براساس فشار کاری به سه دسته کلی نیمه فشار قوی، فشار قوی و فوق فشار قوی تقسیم بندی می شوند. در این مقاله چند کاربرد متنوع واترجت های فشار قوی معرفی می گردند.

شستشوی ماشین آلات ساختمانی با واترجت صنعتی

شستن ماشین آلات با واترجتهنگام تمیز کردن ماشین آلات ساختمانی آلوده، تنها ایجاد یک ظاهر زیبا مورد نظر نیست بلکه حفظ این ابزار های ارزشمند نیز اهمیت دارد. دستگاه های واترجت صنعتی قادرند آلودگی های بدنه و بخش های مختلف ماشین آلات را با کیفیت از بین ببرند و اهداف مورد نظر را تامین کنند. آب پر فشار خروجی از این دستگاه ها، سخت ترین رسوبات و آلودگی های را از سطح ماشین آلات بر طرف می کند. عملکرد واترجت ها در این عملیات به گونه ای است که حتی قدیمی ترین تجهیزات بعد از شستشو به سختی قابل تشخیص هستند.

 

شستن قطعات و تجهیزات صنعتی

تولید مدل های متنوع واترجت ها به معنی ارائه تجهیزات مناسب برای کاربرد های مختلف صنعتی می باشد. قطعات فلزی و غیر فلزی و تجهیزات صنعتی در کارخانجات و بخش های تولیدی نیازمند شستشوی و نظافت هستند. بعضی از این قطعات و تجهیزات در صورت تمیز و عاری از آلودگی بودن، بهترین عملکرد خود را دارند. شستشوی این تجهیزات با واترجت صنعتی برای افزایش کارایی تجهیزات و بازدهی بخش های تولیدی اهمیت دارد. چسب، رزین و رسوبات مخازن، اتصالات و دیگر تجهیزات و قطعات با بکارگیری نازل مناسب توسط واترجت صنعتی از بین می روند.

حذف رنگ

حذف رنگ با واترجتحذف رنگ از روی سطح کف و دیوار ها از وظایف نظافتی مهم در محیط هایی است که با رنگ سر و کار دارند. استفاده از واترجت صنعتی همراه با لوازم جانبی مناسب در حذف لایه های رنگ نامطلوب عمیق نیز اثر بخش است. برای رنگ بری از روی سطوح کف، بکارگیری نازل کفی شوی همراه با واترجت نتیجه مطلوبی را در پی دارد. رنگ بری از روی سطوحی که بر روی زمین قرار ندارند، با واترجت های فشار قوی و نازل دوار انجام می شود.

 

از بین بردن خطوط ترافیکی

خطوط ترافیکی جاده ها و خیابان ها بعد از مدتی نیازمند رنگ آمیزی مجدد هستند. همچنین در بعضی معابر نیاز است تا خطوط ترافیکی در یک محل به شکل دیگری تغییر پیدا کند. بنابراین حذف خطوط ترافیکی در معابر و خیابان ها یک امر ضروری به حساب می آید. دستگاه واتر جت صنعتی فوق فشار قوی همراه با تجهیزات جانبی مخصوص راهکار مناسبی برای حذف این خطوط هستند. این دستگاه ها با پاشش آب با فشار 2000 بار از نازل های مخصوص، خطوط ترافیکی را بدون آسیب رساندن به آسفالت و بطور موثر از بین می برند.

زنگ بری

زنگ بری با واترجتسطوح فلزی در اثر مجاورت با اکسیژن هوا دچار زنگ زدگی می شوند. فرآیند زنگ بری فلزات در صنایع مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از واترجت صنعتی همراه با نازل Multi-jet برای رنگ بری فلزات بکار می آید. این دستگاه ها بدون ایجاد رد و اثر بر روی سطح فلز، تنها لایه نامطلوب زنگ را از بین می برند.

 

دیدگاه کاربران

  1. اسمعيل آذروش says: اسمعيل آذروش

    با سلام ، من واسه پاك كردن همين نوع مبدل توي كشتي به مشكل برخوردم چون هم زمان كوتاه است هم ضخامت لوله مسي خيلي كم ، خيلي به سختي با دريل و مته هاي بلند و كوتاه سايز شش و هشت اونها رو پاك ميكنم هميشه به دنبال راهكارهاي سريعتر هستم چون مدت زمان حضور كشتي باري كنار اسكله محدود و كوتاه ميباشد ، براي نرم شدن رسوبات موجود در لوله مسي چه موادي رو توصيه ميكني د ، همه لوله ها دو متر طول دارن كه ضخامتشون هم دو ميليمتر است ، لطفا راهنمايي كنيد با تشكر آذروش
    09368308112

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: