نکات کاربردی در سرویس و نگهداری واترجت صنعتی فوق فشار قوی

۱۷ مهر ۱۳۹۸

انجام یک پروژه آماده سازی سطح در زمان منطقی و با بودجه معقول در گرو استفاده از تجهیزاتی است که با حداکثر بازده عملیاتی خود کار می‌کنند. اگرچه این مقاله کوتاه بر سرویس و نگهداری عمیق دستگاه‌های واترجت صنعتی فوق فشار قوی و تجهیزات جانبی همراه با آنها متمرکز نشده است اما نکات کاربردی و ساده را بیان می‌کند که به حفظ حداکثر کارایی سیستم‌های فوق فشار قوی کمک می‌کند. این نکات برای هر دو سیستم دستی ( لنس و تفنگی) و رباتیک عمل کننده در فشار 2500 بار و بیش از آن صادق می‌باشند. باید توجه نمود که همیشه ساده‌ترین نکات دارای بیشترین تاثیر بر عملکرد کلی دستگاه واتر جت صنعتی می‌باشند.

فشار مهم‌ترین نکته در عملکرد کارآمد واترجت صنعتی

فشار دستگاه مهم‌ترین آیتمی است که هنگام کار با یک واترجت صنعتی فوق فشار قوی باید چک شود. واقعیت آن است که هر چه فشار بالاتر باشد سرعت لایه برداری بیشتر خواهد بود. بنابراین برابر بودن فشار واقعی دستگاه با فشاری که گیج آن نمایش می‌دهد نکته بسیار مهمی است که باید حتما بررسی شود. اگر فشار واقعی دستگاه کمتر از حداکثر فشار عملیاتی درج شده در مشخصات فنی است نخست باید در جستجوی ساده‌ترین مشکلات بود:

عملکرد پمپ

اطمینان حاصل کنید که پمپ به درستی برای کار کردن در حداکثر فشار عملیاتی 2500 بار تنظیم شده است. بررسی عملکرد پمپ ساده‌ترین نکته است که غالبا نادیده گرفته می‌شود.

نشتی

آیا نشتی قابل مشاهده در بخشی از دستگاه واترجت صنعتی فوق فشار قوی وجود دارد؟ تمامی اتصالات شیلنگ فشار قوی و خروجی‌های پمپ را بررسی کنید. خود پمپ دستگاه را از لحاظ عدم وجود نشتی بررسی کنید. بسیاری از نشتی‌ها را میتوان تنها با سفت کردن اتصالات متوقف کرد. توجه داشته باشید که حتی کوچکترین نشتی‌ها هم می‌توانند به افت فشار سیستم منجر شوند.

فرسودگی نقاط پاشش

فرسودگی یا آسیب دیدگی یکی از نقاط پاشش می‌تواند فشار واترجت صنعتی فوق فشار قوی را به میزان قابل توجه کاهش دهد. نقاط پاشش معمولا بصورت چشمی قابل بررسی هستند.

بازبینی عملکرد نازل واترجت صنعتی فوق فشار قوی

کیفیت نازل‌ها را بصورت منظم و در هر عملیات بررسی کنید. نازل بخشی از دستگاه است که قیمت آن در مقایسه با اجزاء دیگر کمتر است و به سهولت قابل تعویض می‌باشد. در عملیات لایه برداری برای افزایش سرعت کار معمولا از نازل‌های گردابی یا point speed استفاده می‌شود که دارای بیش از یک نقطه پاشش می‌باشند. غیراستاندارد بودنیک یا دو نقطه پاشش می‌تواند به افت 10 الی 15 درصدی بازده دستگاه منجر شود. کیفیت خوب نازل بیشترین تاثیر را بر بازده دستگاه دارد. در حقیقت نحوه خروج آب از نقاط پاشش کیفیت برش لایه نامطلوب را تعیین می‌کند و از هر نوع ابزاری که استفاده کنید پاشش آب باید بصورت شارپ، پیوسته و متمرکز باشد تا حداکثر کارایی فراهم شود.

افت فشار

نه تنها پمپ فشار قوی دستگاه باید فشار واقعی ایجاد نماید بلکه فشار آب دریافت شده توسط نازل نیز باید واقعی و برابر با مقدار مورد نیاز باشد. بنابراین افت فشار در اجزاء مختلف واترجت صنعتی فشار قوی شامل شیلنگ، تفنگی و لنس باید به حداقل مقدار ممکن کاهش یابد.
یکی از مهم‌ترین دلایل افت فشار استفاده از شیلنگ فشار قوی بسیار بلند یا دارای قطر بسیار کوچک است. بنابراین اولا بهتر است دستگاه واترجت صنعتی فوق فشار قوی تا حد امکان به محل عملیات نزدیک باشد. حداکثر طول برای شیلنگ فشار قوی 70- 90 متر است. ثانیا باید برای انتقال آب تا جایی که امکان دارد از شیلنگ فشار قوی با قطر بزرگتر استفاده کرد و سپس آب را با خطوط انتقال باریکتر به هر لنس منتقل نمود. (شکل روبرو)
همچنین در صورت استفاده از ابزار کمکی یا ربات نیز باید انتقال آب از پمپ به آن توسط یک شیلنگ فشار قوی با قطر بزرگ انجام شود.
بدون در نظر گرفتن ملاحظات دقیق برای حفظ فشار از پمپ به شیلنگ و نازل به راحتی تا 10% فشار عملیاتی از دست می‌رود. این افت فشار می‌تواند به افت بازده 10 درصدی یا بیشتر منجر شود. بنابراین به سادگی میتوان بیان نمود که هر چه قطر داخلی شیلنگ فشار قوی بزرگتر باشد، افت فشار در شیلنگ کمتر خواهد بود.
سایر فاکتورهایی که باید بررسی شود عبارتند از:

سرعت چرخش نازل

اطمینان حاصل کنید که نازل چرخشی شما در حداکثر سرعت چرخش خود عمل می‌کند. اغلب نازل‌های دوار برای چرخش با سرعتی بیش از 3000 دور در دقیقه طراحی شده اند. برای دستیابی به حداکثر بازده نازل باید در این سرعت عمل کند. این سرعت چرخش بالا به تغذیه هوای خوب ( بیش از 6 بار) به لنس نیاز دارد.

قطعات یدکی و مصرفی

دسترسی به قطعات یدکی و مصرفی اصل و باکیفیت یکی از مهم‌ترین نکات حفظ دستگاه واترجت صنعتی فوق فشار قوی در شرایط بهینه است که موجب عملکرد دستگاه در پیک بازده خود و کاهش زمان توقف کار می‌شود. همچنین بهتر است قطعات یدکی و مصرفی پرمصرف به شکل منظم و در یک جعبه بخش بندی شده که همواره در دسترس کاربر قرار دارد، نگهداری شوند.

همانگونه که ذکر گردید این مقاله یک برنامه سرویس و نگهداری جامع ارائه نمی‌نکد و هدف اصلی آن نشان دادن اهمیت توجه به تکنیک‌های کاربردی ساده است که می‌توانند بر روی بازده و کارایی دستگاه تاثیر شگرف داشته باشند.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: