زنگ بری و حذف خوردگی با استفاده از واترجت صنعتی

۹ بهمن ۱۳۹۷

فلزاتی که بصورت پیوسته در معرض ماده‌ای دیگر به ویژه آب قرار دارند در طول زمان دچار خوردگی می‌شوند. بعضی از فلزات بیش از بقیه مستعد خوردگی هستند و ممکن است حتی دچار زنگ زدگی شوند. هر دو پدیده خوردگی و زنگ زدگی معمولا با تغییر در ظاهر سطح فلز نمایان می‌شود.با توجه به اینکه در تولید اغلب تجهیزات صنعتی نظیر مخزن‌ها، لوله‌ها و … از فلزات استفاده می‌شود، این تجهیزات با گذشت زمان در معرض خطر خوردگی و زنگ زدگی قرار دارند. در سطح صنعتی، تماس داخلی با مواد شیمیایی می‌تواند منجر به خوردگی شود و در معرض آب و هوا بودن می‌تواند سطح خارجی را دچار خوردگی نماید. بطور کلی می‌توان بیان نمود که خوردگی و زنگ زدگی بر روی جدار خارجی تجهیزات موجب کاهش طول عمر آنها شده و خوردگی و زنگ زدگی جدار داخلی می‌تواند بر کیفیت مواد تاثیر گذار بوده و باعث افت کیفیت محصول نهایی شود. بنابراین زنگ بری در صنعت اهمیت بالایی دارد.

خطر خوردگی

خوردگی تجهیزات صنعتی اگر به موقع برطرف نشود می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. با گذشت زمان، خوردگی موجب تضعیف عملکرد مخازن، لوله‌های صنعتی و سایر تجهیزات می‌شود. در شرایط بحرانی، خوردگی می‌تواند به ایجاد سوارخ و نقص‌های دیگر منجر شود که خطر آنها بسته به نوع ماده داخل مخزن یا عبور کننده از لوله ممکن است بسیار جدی باشد. در بهترین حالت، بروز چنین نقصی همراه با هزینه قابل توجه تعمیر یا تعویض خواهد بود.

خوردگی نه تنها بر ظاهر فلزات تاثیر می‌گذارد بلکه می‌تواند دارای تاثیر منفی بر روی ماده‌ای باشد که در تماس با این فلز قرار می‌گیرد. در اصطلاح صنعتی، عنوان می‌شود که خوردگی و زنگ زدگی سطوح فلزی دارای خطر بالقوه آلوده کردن ماده‌ای است که در تماس با سطح خورده شده یا دچار زنگ زدگی قرار می‌گیرد.

 

راهکار موثر برای زنگ بری یا رفع خوردگی

روش سنتی برای رفع خوردگی و زنگ بری از سطوح فولادی و فلزی تحت عنوان شات بلاست شناخته می‌شود. استفاده از این روش خود می‌تواند موجب خوردگی بیشتر در مراحل بعدی شود که این امر به استفاده از مواد شیمیایی و نمک‌های در این روش باز می‌گردد مخصوصا اگر قرار باشد که سطح مجددا رنگ آمیزی شود. بنابراین یافتن راهی برای رفع خوردگی به شکل موثر و بدون آنکه موجب خوردگی بیشتر در مراحل بعدی شود، نیازمند دقت و توجه فراوان بوده و بسیار حیاتی است. یکی از روش‌های مدرن زنگ بری استفاده از واترجت صنعتی است. در این روش برای رفع خوردگی تنها از آب استفاده شده و ضایعات کمتری را بر جای می‌گذارد. در حقیقت، در این روش ترکیب با ماده‌ای بر روی سطح باقی نمی‌ماند که خود موجب خوردگی شود. این روش از بین بردن خوردگی همچنین امکان آماده سازی سطح را به شکل موثر فراهم می‌نماید بطوریکه پس از پایان عملیات سطح بدون هیچ گونه مشکل آماده پوشش دهی و رنگ آمیزی است.

 

زنگ بری و رفع خوردگی با واترجت صنعتی

از بین بردن خوردگی بعلت ماهیت سخت و شکننده آن می‌تواند بسیار دشوار باشد. از سوی دیگر هنگام تلاش برای زنگ بری، ایجاد شرایط برای خوردگی بیشتر در آینده بدترین اتفاق ممکن است. استفاده از واترجت صنعتی عملیات زنگ بری و رفع خوردگی را به طرز باورنکردنی ساده و از لحاظ زمانی کارآمد می‌نماید. معمولا آب بعنوان یک ابزار کارآمد در نظر گرفته نمی‌شود. اما اگر آب بصورت مهندسی شده و تحت فشار بالا پاشش شود بدون نیاز به هیچگونه ماده شوینده یا حلال می‌تواند به شکل یک عامل تمیزکننده و لایه بردار بسیار قدرتمند عمل نماید. همچنین در این روش مواد ساینده بر جای نمی‌ماند. عدم استفاده از مواد ساینده به معنای عدم نیاز به صرف هزینه برای خرید، انتقال و دفع این مواد است که موجب صرفه‌جویی مالی قابل توجه می‌شود.

 

استفاده از واترجت صنعتی امکان طیف گسترده‌ای از تجهیزات جانبی متنوع را فراهم می‌نماید که موجب تسریع و ارتقاء کیفیت نهایی خواهند شد. از جمله این تجهیزات جانبی می‌توان به ربات‌ها و نازل‌های مخصوص کفشوی و دیوار شوی اشاره نمود که برخی مدل‌های پیشرفته آنها دارای قابلیت مکش نیز می‌باشند که مشکل Flash rust را به حداقل کاهش می‌دهند. البته استفاده از فشار بالای آب خود موجب افزایش دمای سطح فولاد یا فلز می‌شود. این افزایش دما به فشار عملیاتی و تجهیزات مورد استفاده بستگی داشته و به خشک شدن سریعتر سطح کمک می‌نماید که در نهایت موجب کاهش درجه flash rusting می‌شود.

از مهم‌ترین مزایای استفاده از واترجت صنعتی در زنگ بری و رفع خوردگی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– ایجاد سطح یکنواخت و استاندارد
– سرعت بالا
– کاهش هزینه‌ها

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: