بهترین راهکار برای حذف خطوط ترافیکی به روش سریع و باکیفیت

۶ فروردین ۱۳۹۸

خطوط ترافیکی در جاده‌ها و خیابان‌ها نقش مهمی در حفظ ایمنی رانندگان و هدایت آنها در مسیر درست ایفاء می‌کنند. مشخص نمودن محدوده عبور عابرین پیاده، بخش‌های مجاز یا غیرمجاز برای سبقت گرفتن، جدا کننده لاین‌های حرکتی و بسیاری موارد دیگر بر عهده این خطوط است. این خطوط ترافیکی اجزاء حیاتی در جاده‌ها و خیابان‌ها می‌باشند. اما بصورت طبیعی خطوط ترافیکی در طول زمان متحمل حجم بالای ترافیک و رفت و آمد می‌شوند و در نتیجه، این خطوط به تدریج خراب شده و وضوح خود را از دست می‌دهند. در چنین شرایطی خطوط ترافیکی نیاز به ترمیم و نوسازی دارند اما چالش عمده برای انجام این عملیات آن است که این خطوط برای دائمی بودن طراحی شده‌‌اند و بصورت طبیعی حذف هر آنچه دائمی است دشوار می‌باشد. شناسایی بهترین و موثرترین راه حذف خطوط ترافیکی

به دستیابی سریع به نتیجه مطلوب کمک کرده و همچنین از آسیب‌دیدگی سطح جاده یا خیابان جلوگیری می‌کند. بدون بکارگیری روش درست، امکان آسیب دیدگی جاده و خیابان وجود دارد و چنین جاده‌ای از لحاظ ایمنی مناسب رانندگی نیست و ترمیم و بازسازی آن مستلزم صرف هزینه و زمان قابل توجه می‌باشد.

روش سنتی حذف خطوط ترافیکی

بصورت سنتی حذف خطوط ترافیکی با فرآیند سوزندان (burning) انجام می‌شود. در این روش از یک ابزار صنعتی استفاده می‌شود که با اعمال دمای بالا موجب سوزاندن علائم موجود می‌شود. این روش نه تنها زمان‌بر است بلکه موجب تولید بخارات سمی می‌شود که استنشاق آنها خطرناک است. همچنین این روش می‌تواند به سطح جاده آسیب وارد کند که نیاز به کار اضافی برای ترمیم جاده یا خیابان دارد. بنابراین باید از روشی جایگزین و کارآمد برای حذف خطوط ترافیکی استفاده کرد.

استفاده از واترجت صنعتی فوق فشار قوی برای حذف خطوط ترافیکی

استفاده از واترجت صنعتی یکی از کارآمدترین روش‌ها برای از بین بردن خطوط ترافیکی به شکل آسان و سریع است که صرف نظر از رنگ خطوط به راحتی قابل اجرا می‌باشد. همچنین این روش بر روی سطوح مختلف همانند جاده‌های استاندارد، باندهای فرودگاه و زمین‌های ورزشی در دانشگاه‌ها و مدارس قابل انجام است. در این روش از یک واترجت صنعتی فوق فشار قوی با فشار عملیاتی 2500 بار به همراه یک نازل کفشوی پیشرفته استفاده می‌شود. این نازل علاوه بر شستشوی باکیفیت و جلوگیری از پاشش آب به اطراف به دلیل برخورداری از سامانه مکش موجب جمع آوری آب و خشک شدن سریع سطح می‌گردد.

مزایای استفاده از واترجت صنعتی فوق فشار قوی

استفاده از دستگاه‌های واترجت صنعتی فوق فشار قوی دارای چندین مزیت کلیدی است. نخستین مزیت بکارگیری واترجت آن است که در این روش از هیچ گونه ماده شیمیایی قوی یا ساینده استفاده نمی‌شود و بجای آن از آب و فشار بالای آن برای از بین بردن علائم ترافیکی استفاده می شود که ماده‌ای کاملا سازگار با محیط زیست است. همچنین این روش از آسیب دیدگی ناخواسته محیط زیست جلوگیری می‌کند زیرا هیچ گونه ضایعات، دود و بخارات سمی تولید نمی‌کند و چالش ورود بخارات سمی به محیط پیرامون در این روش کاملا حذف شده است.

کارایی بالا یکی دیگر از مزایای مهم این روش است. در این روش خطوط و علائم ترافیکی با سرعت بالا حذف شده و سطح در کمترین زمان ممکن قابل پرداخت و استفاده مجدد می‌باشد. بازده در عملیات حذف امری حیاتی است که زمان خواب جاده را کاهش داده و با کاهش زمانی که رانندگان در جاده خطرناک بدون خط کشی رانندگی می‌کنند، امنیت آنها را تضمین می‌کند.

از دیگر مزایای مهم این روش می‌توان به عدم آسیب دیدگی سطح اشاره نمود که نه تنها از لحاظ صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان‌ بسیار مهم است بلکه به لحاظ ایمنی نیز حائز اهمیت می‌باشد. در بسیاری از موارد به دلیل صرفه جویی در هزینه و کاهش زمان خواب از ترمیم و بازسازی کامل آسیب وارد شده به سطح در عملیات حذف خطوط ترافیکی خودداری می‌شود. با انباشت برف، باران و یخ در نواحی آسیب دیده و انعکاس نور از آنها احتمال خطای بصری برای رانندگان به وجود می‌آید. اما بهره‌گیری از واترجت فوق فشار قوی روشی بسیار کارآمد و در عین حال ملایم است که هیچ گونه آسیبی به سطح وارد نمی‌کند.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: