مکنده ریلی - Railway Vacuum Cleanerمکنده ریلی


Railcare  سوئد به طور تخصصی محصولات تعمیر و نگهداری خطوط ریلی را تولید می‌نماید.

مزایایی که railcare نسبت به روش های سنتی حفاری خطوط ریلی دارد به شرح زیر است:

- نیازی به جدا کردن خطوط از مسیر نیست

- نیازی به برداشتن کابل ها در مسیر خطوط راه آهن نیست

- ریل ها در جایی که هستند باقی می‌مانند

- افزایش سرعت عملیات تعمیر و نگهداری

- انجام عملیات در زمان ترافیک خطوط بدون ایجاد وقفه طولانی

دستگاه های حفاری ریلی railcare‌ با امکان حفاری از طریق مکش ، این قابلیت را دارند که بدون آسیب به سازه های زیر ریل عملیات حفاری را انجام دهد. در روش سنتی ، هنگام کندن سطح زیر ریل ، امکان آسیب به کابل ها و تاسیسات وجود داشت. هچنین در بسیاری از مواقع نیاز به جابجایی خطوط راه آهن برای تعمیرات و نوسازی بود که railcare آن را به حداقل رسانده است.

دستگاه های مکنده صنعتی ریلی بر روی ریل قرار گرفته و روی آن حرکت می‌کنند و با بازوهای مکنده خود، بالاست و سطح زیر خطوط راه آهن را جمع آوری می کنند. بالتبع در این روش، اطراف کابل ها و لوله های داخل خاک تخلیه می‌شود بدون اینکه به این زیرساخت ها آسیبی وارد شود.


مکنده ریلی مدل  Tubevac 14000

مکنده ریلی

این دستگاه برای مکش زیر خطوط ریلی که فضای محدودی دارند مناسب است. مشخصات این دستگاه عبارت است از:

- دبی عبوری: ۱۴۰۰۰ مترمکعب در ساعت

- فشار خلا:‌ ۸۰۰ میلی بار خلا

هنگام حفر زمین، مواد با سرعت ۸۰ تر بر ثانیه از لوله منعطفی وارد مخزن ۱۲ مترمکعبی دستگاه می‌شود. گرد و خاک های غوطه ور در هوا با عبور از ۶۰ مترمربع فیلتر، از هوا جدا شده و از دستگاه خارج می‌شود.


کارایی های خاص این دستگاه

بالاست یا گِل، خیس یا خشک، روی سطح یا در عمق زمین، دستگاه tubevac توسط یک اپراتور ماهر می‌تواند با سرعت متوسط ۱۵ مترمکعب بر ساعت، به مکش و حفاری بپردازد. این میزان می‌تواند تا ۲۵ مترمکعب در ساعت نیز افزایش یابد.


مزایا

تمام تجهیزات در یک ترن ویژه قرار گرفته است. سیستم بالاست ریزی مجدد از بالاست های جمع‌اوری شده نیز در این دستگاه قرار گرفته است. راه اندازی tubevac کمتر از ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد و به راحتی قابل استفاده است. همچنین کنترل حفاری توسط یک کنترلر دستی انجام می‌شود که لوله انعطاف پذیر را با ۶ درجه آزادی می‌تواند جابجا کند. این مساله به سرعت و سهولت کار حفاری ریلی به مراتب افزوده است.


مکنده ریلی مدل  Railvac 16000

مکنده ریلی

این دستگاه از دو موتور دیزل قدرتمند ۲۵۰ کیلوواتی بهره می‌برد که هریک به پمپ خلا ۳-لوب متصل هستند و مکش فوق العاده قدرتمندی را به وجود می‌آورند. مشخصات این دستگاه عبارت است از:

- دبی عبوری: ۱۶۰۰۰ مترمکعب در ساعت

- فشار خلا:‌ ۹۵۰ میلی بار خلا

سرعت مواد در این دستگاه به ۹۰ متر بر ثانیه در دهانه مکنده می‌رسد. حجم مخزن نگهداری مواد آن نسبت به مدل tubevac 14000 بزرگتر شده و ۲۵ مترمکعب است. به نسبت، سطح فیلترها نیز به ۷۰ مترمربع رسیده است.

سرعت حفاری هرگونه موادی توسط دستگاه های مکنده صنعتی ریلی railvac‌ به طور متوسط، توسط یک اپراتور ماهر، ۲۵ متر مکعب در ساعت می‌باشد و این مقدار می تواند تا ۴۰ متر مکعب بر ساعت نیز افزایش یابد.

برخی از توانایی های این دستگاه به شرح زیر می‌باشد:

- تونل زنی و یا حفاری سطحی

- سوئیچ ها و تقاطع ها

- اطراف کابل ها (بدون اینکه هیچونه آسیبی به آنها وارد شود)

- حفاری در استگاه ها

- حفاری زیر خطوط راه آهن


مکنده ریلی مدل  Minevac 8000

این دستاه از یک موتور دیزل ۲۵۰ کیلوواتی که محرک یک پمپ خلا ۳-لوب می‌باشد استفاده می‌کند و می‌تواند دبی هوای ۸۰۰۰ مترمکعب درساعت را در فشار ۹۵۰ میلی بار خلا ایجاد نماید. لوله ۸ اینچی این دستگاه می تواند به طور متوسط ۱۰ مترمکعب بر ساعت به حفاری و مکش مواد بپردازد و این سرعت می تواند تا ۱۵ مترمکعب بر ساعت نیز افزایش یابد.

این مدل برای نظافت مکان ‌هایی که دارای آلودگی سنگین هستند، محل‌های بارگیری، بنادر و مناطق صنعتی طراحی شده است. به همین منظور، حفاری و مکش بالاست های سبک به راحتی توسط این دستگاه انجام می‌شود. این دستگاه برای جلوگیری از باز کردن خطوط ریلی به منظور تعمیر و نگهداری طراحی شده است و در مناطق سخت دارای قابلیت های کاربردی می‌باشد.