شستشوی حرفه ای مخازن بدون نیاز به ورود به آن

۲۸ آذر ۱۳۹۸

مخازن کاربرد های مختلفی در کسب و کار های تولیدی و صنعتی دارند. تمیز نگه داشتن این مخازن و نگهداری از آنها موضوع بسیار مهمی می باشد. به منظور افزایش بهره وری و ایمنی فرآیند نظافت، ضرورت دارد تا از تجهیزات و روش هایی برای این عملیات استفاده شود که به روز و حرفه ای هستند. به دلیل وسعت این مخازن بخصوص داخل آنها و دشواری ورود به آن ها، معمولا از تمیز کردن چنین مخازن خطرناک در بعضی صنایع اجتناب می شود. اما باید توجه داشت که مواد مضر ممکن است وارد این مخازن شده و کاهش بهره وری را به دنبال داشته باشد. بنابراین شستشوی مخازن وسیع ضروری بوده و در این راستا تجهیزات فوق فشار قوی با نام واترجت صنعتی با تجهیزات مخصوص مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله در ارتباط با این تجهیزات و مزایای شستشوی مخازن وسیع بحث می شود.

مزایای شستشوی مخازن

از جمله مزایای تمیز کردن مخازن، یافتن فرصت مناسب برای بررسی تعمیرات مورد نیاز آن می باشد. در واقع بعضی از مشکلات و خرابی ها وجود دارند که دیده نمی شوند و به مرور زمان پیشرفت می کنند. همچنین نظافت و شستشوی مخازن به حفظ کیفیت بالا و کارایی آن کمک کرده و بنابراین از انباشت مواد سمی و یا موادی که باعث کاهش راندمان یک مخزن یا حتی بدون استفاده ماندن آن می شود، جلوگیری می کند. در نتیجه شستشوی مخزن هزینه های شرکت را کاهش داده و نیاز به تعویض مخزن را برطرف می نماید. بعلاوه اینکار افزایش ایمنی مخازن را در پی دارد.

هیدروبلاست مخازن

به دلایل بسیاری، ایمنی کار یکی از مهم ترین فاکتور ها در شستشوی مخازن می باشد. خطر لغزش، افتادن و یا در معرض مواد خطرناک قرار گرفتن می تواند در حین شستشوی مخازن ایجاد شود. به همین دلیل، استفاده از روش هیدروبلاست با تجهیزات واترجت صنعتی فوق فشار قوی، می تواند از این خطرات جلوگیری کند. با این روش نیازی نیست که نیروی خدماتی بطور مستقیم و فیزیکی وارد مخزن شود. در روش هیدروبلاست نیازی به داربست نبوده و فرآیند شستشو کم هزینه و بدون دردسر است. با استفاده از واترجت صنعتی همچنین زمان عدم استفاده از مخزن کاهش یافته و هزینه های تحمیلی کاهش می یابد.

اصول شستشوی مخازن با واترجت صنعتی

با واترجت های صنعتی و تجهیزات همراه می توان مخازن را در بالاترین استاندارد شستشو داد، بدون اینکه کاربر دچار زحمت چندانی شود. با این روش استفاده از حلال ها و دیگر مواد سمی که در روش های دیگر برای شستشوی مخزن بکار می رود، حذف شده است. کاربران هیدروبلاست کاملا حرفه ای و آموزش دیده هستند و با سرعت، دقت و ایمنی کامل فرآیند شستشوی مخزن را انجام می دهند. خطرات و چالش های مربوط به شستن مخزن های بسته متفاوت بوده و بایستی از تجهیزات ویژه ای استفاده شود. در روش هیدروبلاست با توجه به عمق رسوبات واترجت های صنعتی با فشار کاری حدود 1000 تا 3000 بار بکار می آید. نازل های دوار یا چرخشی با نصب بر روی واترجت عملیات شستشوی مخزن را بطور موثر و دقیق انجام می دهند. نازل های مخصوص مخازن کوچک نیز از نوع سه بعدی تانکر شوی هستند که بدون نیاز به کاربر به داخل مخزن فرستاده می شود. این نازل ها برای شستن تانکر و مخازنی که به دلایل ایمنی و … امکان ورود کاربر وجود ندارد، کاربردی است.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: