کاربرد دستگاه واترجت در صنایع کشاورزی و دامداری

۱۴ خرداد ۱۳۹۸

صنایع کشاورزی و دامداری از تجهیزات و ماشین آلات متعدد برای عملکرد های مختلف بهره می برند. این تجهیزات به همراه سطوح مختلف برای حفظ تمیزی و بهبود عملکرد های مربوط نیازمند نظافت و شستشو هستند. با توجه به ضرورت ارتقا سطح بهداشت در این بخش ها و وجود قوانین سخت گیرانه، فرآیند نظافت و شستشو بایستی بطور دقیق و با تجهیزات مناسب انجام گیرد. بکارگیری دستگاه واترجت صنعتی چنین شرایطی را برآورده ساخته و امکان شستشوی سریع و دقیق سطوح و تجهیزات را فراهم می آورد. واترجت ها از آب پر فشار برای حذف آلودگی های سطحی و عمیق بهره می برند.

قابلیت های مهم واترجت برای استفاده در صنایع کشاورزی

واترجت صنعتی مناسب بخش های دامداریدستگاه واترجت به یک منبع آب ورودی برای تامین آب مورد نیاز جهت شستشوی سطوح کف و تجهیزات نیازمند است. موتور ، پمپ، شلنگ فشار قوی، لنس، نازل و تجهیزات جانبی مخصوص هر کاربرد از بخش های مهم این دستگاه نظافتی به حساب می آیند. این دستگاه اغلب بدون نیاز به مواد شوینده و همراه با نازل و تجهیزات جانبی مناسب قادر به حذف آلودگی های سطحی و عمیق می باشد. تجهیزاتی مانند کمباین و تراکتور با استفاده از آب پر فشار بطور موثر تمیز شده و بازدهی بالای آن ها تضمین می شود. واترجت ها به دلیل عدم استفاده از مواد شوینده، آسیبی به تجهیزات وارد نکرده و از این جهت با محیط زیست سازگاری دارند.

موارد استفاده از واترجت در بخش های کشاورزی

طیف گسترده ای از کاربرد ها با بکارگیری دستگاه واترجت صنعتی در بخش های مختلف صنایع کشاورزی و دامداری قابل انجام است. کیفیت بالای شستشو و سرعت و ایمنی بالای این دستگاه موجب شده تا صاحبان صنایع کشاورزی در کاربرد های متنوعی از آن استفاده نمایند. شستن ماشین آلات جمع آوری محصول، ماشین آلات شخم زنی، ماشین آلات حمل و نقل محصولات و دیگر تجهیزات مکانیزه و صنعتی کشاورزی با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی امکان پذیر است. همچنین برای از بین بردن ضایعات و فضولات حیوانات، از بین بردن حشرات و آفات و انواع آلودگی های چرب و روغنی سطوح کف و ماشین آلات بکارگیری واترجت یک مزیت محسوب می شود.

شستن ماشین آلات

واترجت صنعتی مناسب بخش های کشاورزیشستن بخش های عملیاتی و درگیر ماشین آلات برای شخم زنی یا برداشت محصولات، از اولویت های نظافت و شستشو در صنایع کشاورزی به حساب می آید. این امر جلوی کاهش بازدهی ماشین آلات را گرفته و به بهبود کیفیت عملکرد و بازدهی تجهیزات کمک می نماید. واترجت صنعتی با اعمال آب فشار قوی موجب تحقق این امر و از بین رفتن آلودگی های تجهیزات و ماشین آلات می شود. واترجت ها از نظر دمای آب خروجی به دو دسته آب گرم و آب سرد تقسیم می گردند. برای حذف موثر این آلودگی ها استفاده از دستگاه واترجت صنعتی آب گرم ارجحیت بیشتری داشته و نتیجه به مراتب بهتری را در پی خواهد داشت. اعمال فشار بسیار پایین کمتر از 100 بار نتیجه مناسبی نداشته و از طرفی اعمال فشار های بالا نیز علاوه بر عدم کارایی می تواند به تجهیزات آسیب بزند. معمولا واترجت های فشار قوی با فشار حدود 500 بار و کمتر بسته به کاربرد مورد نظر در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. شستشوی ماشین آلات با مواد شوینده ( در صورت لزوم) بایستی از پایین به بالا و آبکشی آن از بالا به پایین انجام می شود.

شستن سطوح کف

جرم و آلودگی های متعددی مانند کود ها، اثرات حشرات و فضولات حیوانات در بخش های مختلف در صنعت کشاورزی و در دامداری ها دیده می شود. اصطبل ها یکی از بخش هایی هستند که شستشوی کف و تجهیزات موجود آن برای افزایش سطح بهداشت و جلوگیری از بیمار شدن حیوانات ضرورت دارد. فضولات و کود های حیوانی برای افراد مشغول به کار نیز عمل بیماری به حساب می آیند. شستشوی موثر اصطبل ها با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی بطور موثر و دقیق انجام می گیرد. همچنین سطوح کف در بخش های مختلف با استفاده از نازل و تجهیزات جانبی با اعمال فشار مناسب قابل انجام است. در بعضی از بخش ها که آلودگی سطوح کف عمیق است، استفاده از نازل زمین شوی همراه با واترجت نتیجه بهتری را خواهد داشت.

دیدگاه کاربران

  1. سید مهران حسینی says: سید مهران حسینی

    درود بر شما
    سوالی داشتم من نیازمند یک دستگاه التراسونیک با عرض15 سانت و طول یک متر با ارتفاع زیر 10 سانت که ارتفاع قطعات من است امکان ساخت همچین دستگاهی با مشخصات فوق برای شما هست؟؟؟ .
    با تشکر از شما
    09111557519

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: