رفع معضل نظافت صنعتی پالایشگاه ها

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

آلودگی های صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی علاوه بر پسماندهای دارای بخارات سمی، اثرات مخرب زیست محیطی نیز دارد. از این رو لزوم تمیز نگهداشتن فضای پالایشگاه ها با وجود مشکلات آن، امری ضروری به حساب می آید. واترجت صنعتی فشار قوی و فوق فشار قوی راهکاری استاندارد برای نظافت بسیاری از آلودگی های پالایشگاه ها به حساب می آید. نظافت مبدل حرارتی با واترجت صنعتی، شستشوی مخازن، شستشوی لوله ها و نیز نظافت صنعتی سطح پالایشگاه با واترجت، از مهمترین موارد استفاده از واترجت در پالایشگاه ها محسوب می شوند. سرعت بالای شستشو، کیفیت بالا، عدم آسیب به تجهیزات و عدم آسیب زیست محیطی، مهمترین دلایلی است که پیمانکاران از واترجت صنعتی استفاده می کنند.

 

رسوب زدایی مبدل حرارتی پالایشگاه ها با واترجت صنعتی فالش

شستشوی مبدل حرارتی در پالایشگاه با واترجت فالش

شستشوی مبدل حرارتی در پالایشگاه با واترجت فالش

رسوباتی که در صنایع نفتی و خصوصا پالایشگاه ها ایجاد می شود از جمله سخت ترین رسوبات در صنایع به حساب می آید. مبدل حرارتی یکی از اجزای اصلی فرایندهای تولید در هر صنعتی است که باید به صورت دوره ای و پیش از زیاد شدن ضخامت رسوب تمیز شود. در روش های سنتی که شامل روش های مکانیکی و شیمیایی می شود، آسیبی که به سطح داخلی مبدل ها وارد می شود، هرچند جزیی، به مرور زمان موجب تسریع فرایند رسوب گیری و تحمیل هزینه های تعمیر و نگهداری می شود. استفاده از واترجت صنعتی برای شستشوی مبدل حرارتی هیچگونه آسیبی حتی جزیی به سطح مبدل و لوله ها وارد نمی کند.

واترجت صنعتی فالش که ابزار مخصوص شستشوی انواع مبدل حرارتی دارد، با پاشش آب فوق فشار قوی می تواند تمام آلودگی ها را از منافذ فلزی سطح خارج کرده و آن را به طور کامل تمیز کند. آب با فشار 2500 بار بدون مواد ساینده امکان برش و آسیب زدن به فولاد که ماده تشکیل دهنده مبدل حرارتی است ندارد. واترجت صنعتی تنها از آب استفده می کند و با نازل های مخصوص، موجب ایجاد بهترین عملکرد در مبدل حرارتی می شود.

نازل های مخصوص شستشوی مبدل حرارتی با واترجت صنعتی فالش شامل مشخصات زیر است:

پاشش از جلو با زاویه صفر درجه

برای لوله هایی که دچار گرفتگی شده اند. این نازل موجب باز شدن فضای جلوی نازل و پیشروی آن در لوله می شود.

پاشش از طرفین با زاویه 90 درجه

این نازل موجب نظافت رسوب از دیواره لوله ها می شود. پاشش 90 درجه نازل دارای بیشترین بازدهی و بهترین نیروی اثر واترجت برای کندن رسوب از دیواره است.

پاشش 45 درجه از عقب

این نازل دو کاربرد مهم دارد. خارج کردن رسوبات از لوله و افزایش بازدهی نظافت صنعتی لوله در مسیر حرکت نازل؛ و تسهیل در پیشروی نازل در لوله

 

 

شستشوی کک قیر با واترجت صنعتی

شستشوی لوله های پالایشگاه با واترجت فالش

شستشوی لوله های پالایشگاه با واترجت فالش

یکی از رسوبات سختی که در پالایشگاه ها شاهد آن هستیم، رسوب کک قیر است. شستشوی کک قیر نیاز به نازل یونیورسال دارد . این نازل به سمت جلو، طرفین و عقب خروجی آب دارد تا بتواند مسیر لوله را باز کند، دیواره ها را تمیز کرده و از لوله خارج کند تا باعث چسبیدن مجدد کک قیر نشود. برخلاف روش سنتی نیازی به گرم کردن مبدل حرارتی نیست و با سرعت بالایی شستشو با بهترین کیفیت انجام می شود.

 

 

 

شستشوی لوله ها در پالایشگاه با واترجت صنعتی فالش

با توجه به قطر لوله انواع نازل ها برای شستشوی لوله ها طراحی شده است. فشار و دبی مورد نیاز نیز توسط نوع رسوب لوله تعیین می شود. فرایند شستشوی لوله ها بسیار شبیه به شستشوی مبدل حرارتی پوسته لوله بوده و برای انتخاب بهترین ابزار (نوع نازل، فشار و دبی) مشاوران شرکت منیب آماده ارائه نظر فنی و کارشناسی هستند.

 

 

شستشوی مخازن در پالایشگاه ها با واترجت صنعتی

شستشوی تجهیزات در پالایشگاه با واترجت

شستشوی تجهیزات در پالایشگاه با واترجت فالش

مخازن نگهداری نفت، مخازن مواد نفتی و مخازن پسماندهای نفتی با استفاده از واترجت صنعتی فوق فشار قوی و واترجت آب گرم با سرعت بالا و با بهترین کیفیت تمیز می شود. برای نظافت صنعتی انواع مخازن فولادی و بتنی در پالایشگاه های ایران از واترجت فالش استفاده شده است. همچنین نازل مخصوص شستشوی مخزن با واترجت که از محصولات شرکت فالش است، می تواند بدون حضور اپراتور در مخزن، عملیات را به طور کامل انجام دهد. این نازل همچنین می تواند موجب 30 درصد صرفه جویی در زمان شستشوی مخازن شده و نیروی کار کمتری را نیاز دارد.

 

 

 

 

 

 

شستشوی سطوح در پالایشگاه ها با واترجت صنعتی فالش

شستشوی سطح پالایشگاه با واترجت

شستشوی سطح پالایشگاه با واترجت و اسکیتر فالش

آلودگی نفتی را می توان در تمام تجهیزات و کف پالایشگاه ها مشاهده نمود. شستشوی این آلودگی در روش سنتی نیاز به مواد شیمیایی دارد. واترجت فشار قوی و واترجت آب گرم با استفاده از اسکیتر مخصوص شستشوی سطح با سرعت بالا سطح سایت پالایشگاه ها را نظافت می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از تجهیزات مناسب برای شستشوی سطوح در پالایشگاه

اسکیتر فالش با ایجاد پاشش یکنواخت و موثر بر مواد نفتی می تواند سطح پالایشگاه ها را با بهترین کیفیت تمیز نماید. حذف آلودگی های نفتی و جمع آوری پسماند آن از ویژگی این ابزار فالش می باشد. تخلیه آب و پسماند نفتی به لحاظ HSE جزء ملزومات پالایشگاه ها می باشد.

کیفیت شستشوی سطح پالایشگاه با واترجت فالش

کیفیت شستشوی سطح پالایشگاه با واترجت فالش

 

در صورت تمایل به بازدید از محصولات فالش، اجاره و یا خرید محصولات یا تجهیزات جانبی، می تواند با دفتر شرکت منیب، نماینده انحصاری فالش آلمان، تماس حاصل فرمایید: 88999500

همچنین انبار شرکت منیب به مساحت 6000 مترمربع واقع در گرمدره، پذیرای مدیران صنایع جهت بازدید و تست تجهیزات می باشد.

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: