بهترین راهکار برای شستشوی واحد ACC نیروگاه

۲۷ مرداد ۱۳۹۸

کندانسور هوایی یا واحد ACC یک سیستم خنک کننده خشک مستقیم است که عمل تقطیر بخار را داخل لوله‌های پره دار انجام می‌دهد. در این نوع کندانسور هوا با سرعت و دبی بالا از میان لوله‌های دارای پره گذشته و گرمای بخار جاری در لوله‌ها را جذب کرده و به هوای اتمسفر منتقل می‌کند. با خنک شدن بخار، تقطیر رخ می‌دهد. با توجه به ساختار و نحوه عملکرد واحد ACC جداره خارجی لوله‌های پره‌دار آن بسیار مستعد جرم گرفتگی بعلت آلاینده‌ها، گرد و غبار، برگ، کیسه‌های پلاستیکی، فضولات و لاشه پرندگان و .. می‌باشند. تمیز نگاه داشتن کانال‌های پره دار و شستشوی واحد ACC برای حفظ عملکرد بهینه کندانسور هوا خنک در نیروگاه حیاتی است.

 

تاثیرات منفی ناشی از جرم گرفتگی و آلودگی واحد ACC

شستشوی واحد ACC

 

عدم شستشوی واحد ACC به شکل موثر و باکیفیت و جرم‌گرفتگی جدار خارجی لوله‌های پره‌دار به دلایل زیر موجب افت عملکرد کندانسور هوایی و به تبع آن افزایش هزینه‌های اجرایی واحد می‌شود:

1) آلودگی، جرم و رسوبات یک لایه عایق بر روی جداره خارجی لوله‌‌های پره دار تشکیل داده و به این ترتیب بر ضریب هدایت حرارتی تاثیر منفی می‌گذارد.
2) آلوده بودن واحد ACC باعث کاهش دبی هوا می‌شود.
در شرایط حاد، جرم و آلودگی حتی ممکن است به کاهش ظرفیت تولید برق توربوژنراتورها منجر شود.

مشکلات مرتبط با شستشوی واحد ACC

عملیات شستشوی واحد ACC نیروگاه‌ها عملیاتی دشوار، زمان‌بر و پرهزینه است. دشواری شستشوی کندانسور هوایی ناشی از سه عامل زیر می‌باشد:

 

وسعت بالا

با توجه به آنکه هوا محیط واسطه نسبتا ناکارآمد برای انتقال حرارت است، کندانسورهای هوا خنک سازه‌های بازرگ با مساحت قابل توجه می‌باشند. بطوریکه واحد ACC یک نیروگاه متوسط ( توربین بخار 300 MW) ممکن است حدود 20 هزار لوله پره‌دار داشته باشد.

 

ساختار ویژه

کندانسور هوا خنک از ردیفی از لوله‌های پره دار یا finned tubesتشکیل شده است که به شکلی منظم در کنار هم قرار گرفته‌اند. ساختار ویژه کندانسور هوایی دسترسی برای شستشوی واحد ACC را به شدت محدود کرده و تمیز کردن لوله‌های پره‌دار یکی از مهم‌ترین چالش‌های عملیات نظافتی در نیروگاه ها است.

 

تنوع مواد آلاینده

با توجه به محل قرارگیری نیروگاه طیف متنوعی از مواد آلاینده ممکن است باعث کثیف شدن و گرفتگی در لوله‌های پره دار واحد ACC شوند. منشأ جرم و آلودگی می‌تواند حیوانی (لاشه پرندگان، پر، حشرات) گیاهی (دانه‌های پنبه، برگ) یا زباله (کیسه‌های پلاستیکی، کاغذ) باشد.

یکی از آلاینده‌های چالش برانگیز واحد ACC روغن نشت کرده از گیربکس فن است. روغن نشت کرده از گیربکس روی پره‌های فن حرکت کرده در انتهای پره تخلیه شده و توسط جریان هوا به لوله‌های پره دار منتقل می‌شود. این روغن هم به شکل عایق حرارتی و هم بصورت چسب عمل کرده و رسوبات معلق در هوا و سایر مواد آلاینده را بر روی خود انباشت می‌کند.

 

تکنیک‌های شستشوی واحد ACC

متداول‌ترین روش‌های شستشوی کندانسور هوایی در نیروگاه‌ها عبارتند از:

شیلنگ آتش نشانی

 

استفاده از شیلنگ آتش نشانی برای شستشوی واحد ACC روش کارآمدی نیست زیرا در این روش اگرچه حجم بالای آب مصرف می‌شود اما به دلیل فشار پایین جریان آب پاشش شده کیفیت نظافتی مطلوب تأمین نمی‌گردد. همچنین این روش بسته به طراحی و سطح دسترسی کندانسور هوا خنک می‌تواند به شدت زمان بر و نیازمند تعداد زیادی نیروی خدماتی باشد. بطور کلی استفاده از شیلنگ آتش‌نشانی در شستشوی کندانسور هوایی نیروگاه‌ها حتی اگر سطوح از نظر چشمی تمیز به نظر برسند تاثیر ناچیزی در ارتقاء عملکرد کندانسور دارد. علت آن است که با استفاده از شیلنگ آتش نشانی تنها بخش کوچکی از آلودگی و جرم شسته شده و بخش عمده آن بین لوله‌های پره دار فشرده شده و نمی‌تواند با این روش شسته شود. بعلاوه هنگامی که آلودگی و جرم به این شکل فشرده شود نه تنها مانع هدایت حرارتی می‌شود بلکه همچنین به شکل مانع در برابر جریان هوا عمل می‌کند.

 

روش شیمیایی

 

از شیمیایی نیز می‌توان برای شستشوی واحد ACC نیروگاه بصورت آفلاین استفاده کرد. از محصولات اسیدی ملایم برای این منظور استفاده می‌شود و این روش از قدرت پاک‌کنندگی مناسب برخوردار است اما این راهکار گرانقیمت بوده، زمان‌بر است و جمع آوری و دفع مواد شوینده شیمیایی بعنوان یک عامل آلوده کننده محیط زیست در پایان عملیات مشکلات خاص خود را دارد. همچنین در پایان عملیات همیشه مقداری جرم و آلودگی بر جای می‌ماند که باید به روشی مکانیکی تمیز شوند. از سوی دیگر اگر روش شیمیایی برای شستشوی کندانسور هوایی انتخاب شود باید ترکیب شیمیایی و آنالیز رسوب دقیقا مشخص شود تا بتوان از کارآمدترین ماده شوینده برای این نوع جرم و آلودگی استفاده کرد. همچنین همیشه مقداری کف و ماده شوینده بین پره‌ها و رسوبات باقیمانده بر جای می‌ماند که می‌تواند خود باعث بروز مشکلات بیشتر شود. بعلاوه پره‌ها معمولا از جنس آلومینیم هستند که فقط می‌تواند در مقابل ملایم‌ترین محلول‌های شوینده شیمیایی مقاومت کند و بسیاری از محلول‌ها باعث خوردگی آن می‌شوند.

 

استفاده از واترجت صنعتی

 

هنگام استفاده از واترجت صنعتی فوق فشار قوی از آب بعنوان تنها عامل شوینده استفاده می‌شود در نتیجه برخلاف روش شیمیایی خطر خوردگی لوله‌ها و پره‌ها وجود ندارد و در عین حال به دلیل فشار بالای آب آلودگی به نحو موثر از جداره خارجی لوله‌های پره دار جدا می‌شود. همچنین در این روش مشکل دفع مواد شیمیایی ناسازگار با محیط زیست وجود ندارد. از سوی دیگر واترجت صنعتی برخلاف شیلنگ آتش نشانی دارای مصرف آب کم و فشار بالاست که موجب کاهش هزینه و افزایش سرعت و کیفیت می‌شود.

البته باید توجه داشت که استفاده غیر اصولی از واترجت صنعتی برای شستشوی واحد ACC به ویژه فشار یا زاویه پاشش نامناسب می‌تواند به آسیب دیدگی پره‌ها یا کیفیت پایین عملیات منجر شود بنابراین بسیار مهم است که این عملیات توسط یک پیمانکار معتبر و صاحب دستگاه‌های واترجت صنعتی پیشرفته و کاملا قابل کنترل و نیروهای حرفه‌ای و متخصص انجام شود.

دیدگاه کاربران

  1. سامی باوی says: سامی باوی

    با سلام
    احتراما در خصوص تمیزکاری پایل های اسکله های پتروشیمی پایانه مخازن در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
    با تشکر فراوان 09169000408

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: