10 دلیل انتخاب واترجت صنعتی برای تخریب بتن

۱ آذر ۱۳۹۶

رشد صنعت و توجه بیشتر کارفرمایان به کارایی ابزارهای مورد استفاده سبب شده است واترجت های صنعتی بیش از پیش مورد استقبال قرار گیرد. استفاده از واترجت در پروژه های تخریب بتن و شستشوی مبدل حرارتی که جزء مهمترین استفاده های این تکنولوژی است در و سال اخیر رشد چشمگیری داشته است. در همین راستا برآن شدیم دلایل عمده ای که کارفرمایان برای تخریب بتن به واترجت صنعتی فشار قوی روی آورده اند مورد ارزیابی قرار دهیم.

1) تخریب بتن بدون ایجاد ترک مویی در سازه

ارتعاش ناشی از ابزارهای تخریب بتن ضربه ای مثل پیکور و هیلتی موجب ایجاد ترک مویی در سازه می شود. پیوستن این ترکها عمق شکاف را افزایش داده و علاوه بر کاهش استحکام مقاومت سازه بتنی، به مرور زمان با نفوذ یون های مضر، سبب عیوب بیشتر آن می گردد.

واترجت صنعتی با فشار آب 1000 تا 3000 بار که برای تخریب بتن و برداشتن لایه های آن مورد استفاده قرار می گیرد، جت آب را به صورت متمرکز به یک نقطه از سطح می پاشد. خلل و فرج موجود در بتون سبب می شود آب به داخل آن نفوذ کرده و از ملات سیمانی را از سنگدانه های جدا کند. این عمل ترکی در سازه ایجاد نکرده، سطح را مضرس و دندانه دندانه می نماید. ابزارهای مختلف تخریب بتن که در واترجت صنعتی طراحی شده است، موجب کارایی بالای آن در پوزیشن های متنوع گردیده است.

2) عدم آسیب به میلگرد ها

روش ها مختلف تخریب بتن مسلح را می توان به طور عمده به روش ضربه ای، کور گیری، تراش و روش آب تخریب تقسیم بندی نمود. در روش ضربه ای، با برخورد چکش دستگاه به آرماتوربندی، میلگرد ها دفرمه شده و عملا غیرقابل استفاده می شوند. در کورگیری از یک تیغه برای برش استفاده می شود که بتون و میلگرد ها را با هم برش می دهد. در روش تراش برخلاف روش های فوق، وجود میلگرد موجب آسیب به خود دستگاه شده و برای سازه های مسلح قابل استفاده نمی باشد. در روش آب تخریب ، تخریب بتن توسط واترجت فوق فشار قوی انجام می شود. آب پر فشار با برخورد با فلز، آن را تمیز می کند ولی اثر نامطلوبی روی آن برجا نمی گذارد.

برخلاف سایر روش های تخریب بتن مسلح ، استفاده از واترجت اثرات مطلوب و مفیدی روی میلگردها دارد که می توان به برداشتن زنگ زدگی و شستشوی آنها اشاره نمود. هنگام ترمیم بتن کرمو، این مساله موجب افزایش سطح جذب میلگردها برای چسبندگی به ملات جدید می شود. مزیت دیگر استفاده از واترجت صنعتی در تخریب بتن این است که می تواند بتون زیر میلگردها و بین چندلایه آرماتور را به طور کامل بردارد بدون اینکه به میلگرد ها کوچیکترین آسیبی وارد شود.

3) عدم آسیب به اپراتور ها

یکی از مشکلاتی که پیکور و هیلتی برای اپراتور های خود ایجاد می کنند این است که تحت اثر ارتعاشات پیکور، دستان اپراتورها به شدت آسیب دیده و هزینه گزافی برای درمان به آنها تحمیل می شود.استفاده طولانی مدت بدون رعایت نکات ایمنی مشکلات زیادی را برای دستان اپراتور این دستگاه ها به وجود می آورد. مشکل دیگری که روش ضربه ای دارد ایجاد آلودگی و گرد و خاک است وارد دستگاه تنفسی اپراتور و افراد اطراف کارگاه می شود.

واترجت صنعتی حتی اگر به صورت دستی استفاده شود، هیچ ضربه ای به اپراتور وارد نمی کند. در فشار بالا (1000 تا 3000 بار) نیروی برگشتی تفنگی زیاد می شود و تحمل آن برای اپراتور ممکن است امکان پذیر نباشد. در این صورت از ابزارهای اتومات یا نیمه اتوماتیک استفاده می شود که هیچگونه نیرو و ضربه ای را به اپراتور وارد نمی سازد.

 

ادامه مقاله

دیدگاه کاربران

نام (الزامی):
ایمیل:
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد
وب سایت:
نظر شما: